ANDROID

Zastanawiałem się czy utworzyć tutaj stronę i kategorie ANDROID. W końcu podjąłem odważną decyzję na tak. Ma na swoim „koncie” kilka aplikacji na telefon pisanych w programie B4A (Basic4android). Ale dopiero raczkuję w tym temacie. Mimo to postaram się wam doradzić ja pisać program na androida.

Otóż tak jak zaznaczyłem – napisałem kilka programów w B4A za pomocą pełnej wersji ( niestety płatnej, ale nie drogiej) . Wersję standard można kupić za 275 zł tutaj https://www.sklep.atnel.pl/pl/p/Basic4Android-Standard/120 . Jest tam również link do pobrania wersji trial, którą następnie można zamienić na standard. Kurs programowania w tej aplikacji znajdziecie tutaj http://mirekk36.blogspot.com/2015/08/basic4android-kurs-programowania.html .

 Tutaj https://www.b4x.com/index.html jest strona domowa tego programu jak również darmowego B4J.

Następny program do pisania aplikacji na androida  – ten odkryłem dopiero wczoraj.

Ale jest również bardzo fajny i darmowy program „App Inventor”. Jest to on prosty w obsłudze – nie wymaga pisania żadnego kodu tylko układania odpowiednich „klocków” na ekranie i ich łączenia. Opis i poradniki znajdziecie tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=S67gJHckUMg

https://www.youtube.com/playlist?list=PL3yDCQ6GKeEx2XNzT_KFLPOK0pEsFl4xQ

Opis instalacji oraz link do pobrania programu znajdziecie tutaj http://appinventor.mit.edu/explore/ai2/windows.html .

Tutaj więcej na ten temat :

„Przedstawiciele Google ogłosili, że udostępnione po raz pierwszy w lipcu tego roku, narzędzie narzędzie, które umożliwia łatwe tworzenie aplikacji, przeznaczonych dla systemu operacyjnego Android – App Inventor przechodzi do otwartej fazy beta testów. Oznacza to, że z usługi może skorzystać każdy, jedynie pod warunkiem posiadania konta Google. App Inventor, powstało z myślą o osobach bez wykształcenia informatycznego i bez praktycznej wiedzy z programowania. Tworzenie aplikacji w środowisku App Inventor opiera się o programowanie wizualne i pracę w dwóch trybach: „application designer” i „blocks editor”. Pierwszy z nich służy do określenia wyglądu aplikacji i rozmieszczenia kluczowych elementów na ekranie. Edytor blokowy umożliwia z kolei określenie sekwencji akcji, jakie tworzona aplikacja ma wykonywać. Wraz z App Inventor firma pragnie zmienić nastawienie do tworzenia aplikacji i spojrzenie na programowanie. App Inventor ma uczynić, ze zwykłych użytkowników – twórców i developerów. ”

Źródło:
http://googleresearch.blogspot.com/2010/12/letting-everyone-do-great-things-with.html

1032062600_1292516340