Dziennik łączności

Jak wam wiadomo ( albo i nie) od lipca tego roku „przeprosiłem” się z krótkofalarstwem po ponad 40 letniej przerwie. Odzyskałem swój stary znak wywoławczy a mianowicie SP9DFP. Niestety warunki antenowe nie zmieniły się na lepsze i pozostały takie jak w roku 1977. Ale postanowiłem się pobawić na pasmach UKF ( 143 i 439 MHz. Antenę mam wysuniętą z balkonu i jakoś to działa. Poza tym mając swój znak wywoławczy mogę prowadzić łączności z krótkofalowcami na całym świecie – i to poprzez Internet. No i oczywiście jest sporo przemienników na tych pasmach za pomocą, których osiąga się dużo lepsze rezultaty.
No ale nie o tym chciałem pisać.

Jako ze każda łączność powinna być zapisana w dzienniku radiostacji, postanowiłem sobie napisać program oparty na bazach danych. Jak on wygląda i działa to przedstawię zdjęciach ekranu.

A oto krótki opis programu:

Opis programu.

Zakładka łączność służy do wyszukiwania łączności z wpisanym znakiem. Po naciśnięciu klawisza ENTER program zapamięta aktualną godzinę. Po uzupełnieniu danych takich jak raporty pasmo i ewentualnie imię i QTH – o ile program sam ich nie wpisze- naciekając przycisk WPISZ wpisujemy sesję do bazy.  Samoczynne wpisanie imienia i QTH nastąpi wtedy, gdy była już kiedykolwiek zapisana łączność  danym znakiem.
W zakładce NOTES można wpisywać jakiekolwiek pomocnicze informacje jak również pliki bitmapy.
Inne zakładki są intuicyjne. Dodatkowo z prawej strony mamy przyciski za pomocą, których bezpośrednio z tej aplikacji otwieramy wybrane strony i programy.

Więcej o programie i link do programu znajduje na stronie domowej programu czyli tutaj http://www.automatyka.ndl.pl/Blog/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkofalarstwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *