O MNIE

Jestem obecnie emerytowanym pracownikiem PKP pionu automatyki ( sterowanie ruchem pociągów). Moja główna strona www jest tutaj http://automatyka.ndl.pl/ . Jest to strona opisująca dosyć obszernie zagadnienia związane z sterowaniem ruchu pociągów – ale tylko starsze typy urządzeń.

Elektroniką zainteresowałem się mając 12 lat. Mój pierwszy odbiornik to był detektor na diodzie i słuchawki – odbierał wszystko i nic. Później doszły tranzystory, kondensator obrotowy i głośniczek. Zapisałem się do radioklubu LOK gdzie zdobyłem znak nasłuchowca. Mając lat 17 ukończyłem kurs operatora radiostacji i po zdaniu egzaminu państwowego uzyskałem znak SP9-DFP. Byłem aktywni początkowo w klubie SP9- KJT a następnie w klubie SP9-PZD. Było to klub harcerski, który ja założyłem i prowadziłem.
W roku 1977 otrzymałem mieszkanie w Raciborzu i to na parterze wieżowca. Tym samym zrezygnowałem z działalności krótkofalarskiej – ale nie z elektroniki.

Gdzieś około roku 2004 “wpadła mi w ręce” Praktyczna elektronika” opisująca mikrokontrolery 89C2051. Oczywiście – zaraz sobie kupiłem odpowiedni sprzęt i kilka lat się nimi bawiłem. Następnie zainteresowałem się mikrokontrolerami AVR – preferuje je do dziś.

Z zabawę z komputerami i pisanie oprogramowania do nich rozpocząłem od komputera ZX-SPEKTRUN. Ojjj to była zabawka. Pamięć operacyjna RAM max. 128kB i ROM 16kB. Dyskietki o pojemności  1,44 Mb. Język programowania to bardzo fajny i łatwy Sinclair BASIC .
Następnie to przeszedłem luz na PC z systemem DOS i Windows 3.11. Język programowania to Turbo Paskal. I tak kolejno wszystkie Windowsy a język programowania to DELPHI 1 i DELPHI 2.  Sporo aplikacji napisałem również w oparciu o EXCEL.

Obecnie to już tylko hobbystycznie zajmuję się mikrokontrolerami – no i oczywiście wędkarstwem jako relaks ( posiedzieć na świeżym powietrzu a żeby się nie nudziło to powrzucać trochę kijami.). Czasami zajmuję się napisaniem czy aktualizacją stron WWW.

To by było tyle, jeżeli chodzi o mnie.