Pole magnetyczne – cześć 3

Jak leczy pole magnetyczne.

UWAGA – pole magnetyczne nie leczy, lecz wspomaga leczenie.

Swego czasu czytałem opis działania pola magnetycznego na dosyć ciekawych stronach – niestety robiłem notatki a nie notowałem linków do strony ( nawet jak dodam do ulubionych to po wykorzystaniu tematu je kasuję).

Ogólnie oddziaływanie pola magnetycznego na organizm ludzi można podzielić na dwie kategorie:

  • Magnetoterapię – polegająca na uśmierzaniu bólu, przeciwzapalnego i przyśpieszającego gojenie się ran oraz przyśpiesza zrost kostny
  • Magnetostymulacja – polegająca na poprawie funkcjonowaniu organizmu, osłabienia z powodu nadmiernego wysiłku czy choroby lub innych przyczyn.

Pole magnetyczne jest w stanie przyśpieszyć gojenie się ran, ale nie usunie np. zwyrodnienia kręgosłupa. Ale potrafi zniwelować ból nawet na 4 tygodnie po zabiegach. Tym samym unikamy połykania szkodliwych tabletek przeciwbólowych. Uśmierzanie bólu możliwe jest dzięki wytwarzaniu się w organizmie „hormonów szczęścia” ( mają i naukową nazwę, ale niepomięta ją) oraz poprawie natlenienia i ukrwienia tkanek.

Warto również nadmienić, że magnetoterapia została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za w pełni bezpieczną. Służy ona nie tylko do leczenia następstw chorób, lecz również od ich zapobiegania.  Potrafi ona – obok w/w działań – oczyścić i zregenerować organizm i uodpornić na choroby cywilizacyjne. Nawet starożytni Egipcjanie stosowali magnesy w celach leczniczych – więc dlaczego by nasza cywilizacja ich nie stosowała ?.  Ponoć jesteśmy od nich duo mądrzejsi ( przynajmniej większość).

Z mojej ( i nie tylko mojej) obserwacji wynika niechęć do leczenia farmakologicznego obciążającego w znacznym stopniu nasz organizm powodują, że terapia magnetyczna zyskuje coraz więcej zwolenników.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pole magnetyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *